Ta strona używa plików Cookies. Są one potrzebne do poprawnego działania strony. W dowolnej chwili możesz je zablokować w ustawieniach Twojej przeglądarki.

 
 

Informacje

 

RESTRUKTURYZACJA PRZEDSIĘBIORSTW

Narastająca fala niewypłacalności i upadłości przedsiębiorstw stwarza konieczność wprowadzania w firmach działań umożliwiających uniknięcie zapaści finansowej.

Firma doradcza NOBILIS oferuje swoim klientom zróżnicowane działania mające na celu ograniczenie trudności finansowych oraz umożliwiające przywrócenie zdolności przedsiębiorstwa do normalnego funkcjonowania na rynku. Cel ten jest realizowany poprzez aktywne wdrożenie następujących działań:

Działania restrukturyzacyjne wdrażamy w obszarach działalności przedsiębiorstw, w których najczęściej dochodzi do powstawania zapaści finansowych, a którymi są:

Dążąc do wyeliminowania trudności w przykładowo podanych wyżej zakresach dążymy do ustabilizowania działalności firmy, podniesienia jej standingu finansowego oraz wzmocnienia postrzegania przedsiębiorstwa w ocenie otoczenia gospodarczego. Nasze działania są ukierunkowane zawsze na podniesienie zaufania firmy w obrocie gospodarczym.

Jedynie odpowiednio wczesna identyfikacja jednego, bądź kilku z wymienionych wyżej zakresów pogarszającej się sytuacji firmy umożliwia przedsięwzięcie kroków ograniczających dalsze pogłębianie się kryzysu. Odpowiednio wczesna identyfikacja etapów pogarszania się kondycji finansowej i występowania zagrożeń dla funkcjonowania przedsiębiorstwa umożliwia skuteczne przeciwdziałanie. Etapami tymi są:

Wdrożenie restrukturyzacji na poziomie etapu 1 i 2 jest warunkiem całkowitego wyeliminowania trudności. W fazie 3 skuteczność działań jest ograniczona. Przedsiębiorstwa znajdujące się w fazie 4 są realnie zagrożone upadłością likwidacyjną. Tylko dostatecznie szybkie wdrożenie działań restrukturyzacyjnym pozwala na skuteczne uniknięcie bankructwa!

Powstaje zatem pytanie JAK obiektywnie ocenić zagrożenie upadłością dla Państwa przedsiębiorstwa i kiedy wdrożyć działania restrukturyzacyjne? Głównymi symptomami bankructwa są zwykle:

Jeżeli zatem zauważyli Państwo w swoim przedsiębiorstwie, choć jeden z powyższych symptomów, prosimy o kontakt i rozważenie możliwości wdrożenia działań restrukturyzacyjnych. Należy pamiętać, że ocena i działania wdrażane przez zewnętrznych konsultantów charakteryzują się zwykle większą trafnością i rzeczowością działań.

Należy pamiętać, że kryzys przedsiębiorstwa obok czynników zewnętrznych (koniunkturalnych) jest spowodowany często błędami w zarządzaniu przedsiębiorstwem, które firma NOBILIS umożliwi Państwu skutecznie wyeliminować. Przyczyny kryzysów spółek leżące po stronie zarządzania są jednymi z najgroźniejszych, a na pewno najtrudniejszymi do wyeliminowania, stąd też w naszych działaniach obok restrukturyzacji na poziomie finansowym staramy się również pomagać w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem. Najczęściej popełnianymi błędami są:

Tylko kompleksowe działania restrukturyzacyjne gwarantują długotrwałą skuteczność naprawy przedsiębiorstwa.